Projekty participativního rozpočtu 2018

Druhý ročník participativního rozpočtu v Českém Krumlově představuje projekty, pro které mohou obyvatelé hlasovat

Přesně polovina návrhů, které dorazily na krumlovskou radnici v rámci participativního rozpočtu, pokračuje do finálního výběru. O zájem obyvatel se bude ucházet dvacítka projektů, z nichž budou v příštím roce realizovány ty, které získají nejvíc hlasů v připravovaném hlasování. To bude spuštěno 1. listopadu 2018 a potrvá do 15. listopadu.

Do druhého ročníku participativního rozpočtu, tj. projektu, ve kterém předkládají sami obyvatelé města své nápady, čím vylepšit okolí svých domovů, přišly čtyři desítky námětů v osmi městských částích. Z nich odborní konzultanti a zaměstnanci městského úřadu po projednání s předkladateli vybrali konečných dvacet námětů, které postupují do hlasování. Hlasováním vyberou Krumlováci projekty, jež se budou realizovat v příštím roce.

Stejně jako v minulém roce získá městská část, ve které se zapojí do hlasování procentuálně nejvíc lidí, bonus v podobě 50 tisíc korun pro další ročník. V pilotním roce tuto prémii získaly Nové Dobrkovice. Pro druhý ročník město navýšilo i celkovou částku na tři čtvrtě milionu korun, které půjdou z rozpočtu na projekty obyvatel.

Projekty, mezi kterými bude moci veřejnost vybírat své favority, jsou zveřejněny na webových stránkách www.rozpocet.KrumlovSobe.cz. Zde jsou k dispozici i stručné anotace a mapy s označením míst pro případné realizace projektů. Jedinou městskou částí, kde nebyl předložen projekt vhodný pro realizaci v roce 2019, je Vyšný. Alokovaná částka se tak pro tuto oblast přesouvá do příštího roku.

Nyní přichází prostor i pro samotné předkladatele. Je v jejich režii, aby motivovali sousedy k hlasování pro jejich konkrétní projekt.

Přehled projektů je k dispozici zde