Projekty participativního rozpočtu 2019

Šestnáct z pětapadesáti návrhů, které obdržela krumlovská radnice v rámci třetího ročníku participativního rozpočtu, pokračuje do finálního výběru. O vítězných projektech, které se budou realizovat příští rok, rozhodnou obyvatelé v listopadovém hlasování.

Do třetího ročníku participativního rozpočtu, ve kterém předkládají sami obyvatelé města své nápady, čím vylepšit okolí svých domovů, přišlo padesát pět námětů v osmi městských částech. Z nich odborní konzultanti a zaměstnanci městského úřadu po projednání s předkladateli vybrali konečných šestnáct námětů, které postupují do hlasování.

Pro třetí ročník město navýšilo i celkovou částku na jeden milion korun, který si rozdělí jednotlivé projekty. Začínali jsme na půl milionu a s každým dalším ročníkem přidáváme do participativního rozpočtu více peněz. Objevují se zajímavé náměty, které můžeme realizovat dle představ obyvatel. 

Na této stránce v levém sloupci jsou seřazeny projekty v jednotlivých lokalitách. 

V záložce PROJEKTY je k dispozici MAPA PROJEKTŮ s označením míst pro případné realizace projektů. V mapě jsou uvedené i neúspěšné projekty s odůvodněním, proč do hlasovaní nemohly postoupit. Nejčastěji se jedná o návrhy, které podstatně přesahují daný rozpočet, nebo nejsou realizovány na majetku města. 

Jedinou městskou částí, kde nebyl předložen projekt vhodný pro realizaci v roce 2020, je Vyšný. Alokovaná částka se tak pro tuto oblast přesouvá do příštího roku.

Aktuálně přichází prostor i pro samotné předkladatele. Je v jejich režii, aby motivovali sousedy k hlasování pro jejich konkrétní projekt.

Hlasování bude spuštěno elektronicky 1. listopadu a potrvá do 15. listopadu 2019.